W miesiącu listopadzie nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). Jest to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promowanie idei bycia przedsiębiorczym wśród młodych ludzi. Rokrocznie przez jeden tydzień listopada rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami wspierającymi biznes. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole znalazły się warsztaty, szkolenia, spotkania z przedsiębiorcami.
Uczniowie klasy I c i III b brali udział w Skype-a-Thon, (lekcje przez Skype), podczas którego nie opuszczając klasy, zostali zabrani na spotkanie z inspektorem Okręgowej Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu Oddział w Ostrowie Wlkp. Panią Agnieszką Mamot, która prowadziła zajęcia na temat „Zatrudniania młodocianych”. Uczniowie zostali zapoznani z warunkami zatrudniania młodocianych i obowiązkami pracodawców w tym zakresie, czasem pracy i urlopami pracowników młodocianych, pracami wzbronionymi młodocianym. Uczniowie klasy 3e udali się do pleszewskich banków. Pracując w czteroosobowych grupach wcielili się w rolę klientów wybranego banku. Uczniowie w trakcie wizyty w banku zdobyli informacje na temat uzyskania ofert kredytowych dla mikro przedsiębiorców, możliwości uruchomienia kont firmowych oraz oferty lokat bankowych. W klasie Ib przeprowadzone zostały warsztaty pt. „Zaprojektuj to! Lekcja przedsiębiorczości z design thinking”(projektowanie usług/produktów oraz biznes planu). Zajęcia te prowadzone były przez wykwalifikowane trenerki z zakresu DT: Ewę Tomczak oraz Martę Kuroszczyk z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości gościliśmy w naszej szkole Dyrektora Teknia Kalisz pana Krzysztofa Michalaka, który przybliżył uczniom specyfikę pracy firmy. W trakcie tego spotkania uczniowie zapoznali się również z oczekiwaniami potencjalnego pracodawcy. Kolejnym gościem była Prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości pani Zuzanna Szczudlik, która zapoznała uczniów z szeroką ofertą Inkubatora kierowaną dla przyszłych przedsiębiorców.
Uczniowie klas III i rodzice w ramach edukacji prawnej uczestniczyli w cyklu spotkań, których tematyką była: cyberprzestępczość ze szczególnym uwzględnieniem ( przestępstw związanych z naruszeniem praw autorskich i pokrewnych, kradzieżą danych, stalking, publikowanie treści nieprawdziwych lub obraźliwych w sieci itp.) i związaną z tym odpowiedzialnością prawną. Rodzice z kolei podczas spotkania, w dniu 29 listopada 2018 r. z Panią mecenas Barbarą Prokop mieli okazję zapoznania się z praktycznymi przykładami, najczęstszych konfliktów z prawem wśród młodzieży.