W ramach Projektu „Zawodowcy na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020. Nr projektu: RPWP.08.03.01-30-0057/18; numer i nazwa Osi Priorytetowej: 8 Edukacja. Numer i nazwa Działania dla Osi: 8.3. Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.
Uczniowie ZSUG uczestniczą w kolejnych szkoleniach, tym razem są to szkolenia w zakresie spawania metodą MAG i TIG. Spawanie metodą MAG (ang. Metal Active Gas) – to metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych. Polega ona na spawaniu łukowym w osłonie gazów lub mieszanek gazów aktywnych chemicznie. W tym przypadku do spawania w ramach topliwej elektrody wykorzystywany jest drut proszkowy lub pełny. W procesie spawania biorą udział wyłącznie takie gazy osłonowe jak dwutlenek węgla lub mieszanki gazów zawierające: tlen, dwutlenek węgla i argon. Metoda MAG wykorzystywana jest do spawania stali wysokostopowych, niskostopowych oraz niestopowych.
Spawanie metodą TIG – polega na spawaniu elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych. Podczas procesu spawania metodą TIG wykorzystuje się elektrodę nietopliwą w osłonie gazu obojętnego – podobnie jak w przypadku metody MIG – argonu, helu oraz ich mieszanek. Spawanie metodą TIG służy do spajania stali niskostopowych i wysokostopowych, a także metali nieżelaznych. Metoda TIG oferuje niezwykle dużą jakość i precyzję łączenia kosztem niewielkiej wydajności.
W takich szkoleniach dodatkowych uczestniczą nasi uczniowie, a szkolenie zakończy się egzaminem państwowym i zdobycie specjalnych uprawnień zawodowych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego